Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.VIII Polsko - Niemieckie Dni Mediów w Szczecinie

Dziś zakończyły się w Szczecinie VIII Polsko-Niemieckie Dni Mediów. Główny temat dwudniowego spotkania dziennikarzy, którego głównym miejscem będzie Książnica Pomorska, brzmi: „Polska i Niemcy – nowe kotowice Europy Rola mediów w trakcie kryzysu politycznego”.Dziennikarze dyskutowali o najważniejszych sprawach współczesnej europy, stosunkach polsko -niemieckich , problemach mediów i przekazywaniu informacji. W debatach wzięli też udział politycy, naukowcy, przedstawiciele sił zbrojnych, prawnicy.

Dni Mediw

Dni Mediw 1

W czwartek wieczorem w Trafostracji Sztuki został rozstrzygnięty konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego przyznawaną w kategoriach: prasa, radio, telewizja, dziennikarstwo na pograniczu. Do konkursu zgłoszono w tym roku 164 prace. 

Wyróżnienie w kategorii prasa zostało przyznane Magdalenie Grzebałkowskiej za artykuł „Śpiewać, hitlerówy!”, który ukazał się w „Dużym Formacie” „Gazety Wyborczej”. W kategorii radio zwyciężyła praca trzech autorów: Tomasza Sikory, Romana Nucka i Tomáša Kopeckýego pt. „Dowodiczek Osobisticzek, czyli Nowy Realizm Graniczny”, a kategorii telewizja - „Mama arbeitet im Westen – Eine Kindheit in Polen” Åse Svenheim Drivenes, wyemitowana w MDR. Wręczono także nagrodę specjalną „Dziennikarstwo na pograniczu”, którą otrzymali Joanna i Krzysztof Skonieczni z Radia Szczecin za reportaż „Mała Polka ze Staffelde”.


Źródło: Kurier Szczeciński
 
 
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.